Według wzoru uszyjecie na każde krzesło dobrze skrojoną i wytworną kreację. Wykonanie tych pokrowców nie zabiera dużo czasu i kosztuje o wiele mniej niż komplet nowych krzeseł.
Powodów dla których należy osłonić krzesła materiałami jest kilka: dzięki pokrowcom można ujednolicić wygląd krzeseł pochodzących czasami z różnych kolekcji, zakryć wygodne, ale niezbyt estetyczne siedziska lub też po prostu przy pomocy materiałów tekstylnych wykonać piękną dekorację pomieszczenia. Aby uszyć ozdobne pokrowce będziemy musieli zadać sobie odrobinę trudu i, w zależności od jakości tekstyliów oraz liczby krzeseł, wydać parę złotych na odpowiednią ilość materiału.
Na jedno krzesło jest potrzebny materiał o szerokości 140 cm i długości 2 m. Najlepsza na pokrowce jest mocna i gęsta tkanina bawełniana, którą można farbować. Ceny tekstyliów są na tyle przystępne, że przykrywanie krzeseł jest nie tylko piękną ale też tanią metodą renowacji.
Nitowane oczka. W miejscach, gdzie później krawędzie materiału stykają się ze sobą, mocuje się oczka używając narzędzia znajdującego się w zestawie.
Rąbek dookoła pokrowca stanowi równe wykończenie krawędzi tkaniny i zapewnia wystarczającą grubość materiału do zamocowania oczek.
Pokrowce z czterech części. Największa z nich okrywa siedzi sko i oparcie (z wewnętrznej strony) zwisając z przodu i z tyłu do poziomu 8 cm ponad podłogę. Pozostałe to dwa elementy boczne i jeden tylny. Wszystkie brzegi są obrębione.
Skromne krzesła, o takim samym lub tylko podobnym wyglądzie, doskonale nadają się do ozdobienia dekoracyjnymi pokrowcami z materiałów tekstylnych.
Pokrowce sprawiają, że mało efektowne krzesła stają się elementami poprawiającymi estetykę całego wystroju wnętrza.